Otwarty Puchar Europy Federacji IBF

W sobotę 22 kwietnia braliśmy udział w Otwartym Pucharze Europy Federacji IBF w Imielinie.😁

W zawodach uczestniczyło ok.150 zawodników z Polski, Czech, Węgier, Holandii i Ukrainy, startując konkurencjach kata, kata z bronią, kata zwierzopodobne, kata synchroniczne, duo system oraz semi-contact. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników. Jak zwykle wszyscy pokazali się ze swojej najlepszej strony. Kolejne świetne zawody mają za sobą Marysia i Łucja. Maria Ślemp wywalczyła 3 złote medale w kata, kata z długą bronią oraz kata synchronicznym w składzie z Łucją Ziaja i Mileną Sitek. Nasze złote dziewczyny nie miały sobie równych.💪 W konkurencji kata Łucja wywalczyła jeszcze brązowy medal, a później w kata z krótką bronią zdobyła najcenniejszy, złoty krążek. Nikodem Ślemp w walkach semi-contact zdobył złoto. W kata z bronią znalazł się tuż za podium. Po dogrywce, decyzją sędziów musiał uznać wyższość rywala. W kata z bronią startował też Patryk Ziaja, który również znalazł się poza podium. W walkach semi-contact Patryk trafił na bardzo silną grupę zawodników. Stoczył 3 pojedynki, z których jego druga wygrana walka, została uznana przez sędziów najlepszą walką turnieju. Niestety nie wystarczyło to do zdobycia miejsca na podium. Ostatecznie Patryk zajął 4 miejsce.

Milena Sitek startowała również w kata. Była to najsilniej obstawiona konkurencja, w której występowało aż 14 zawodniczek. Milena zajęła 7 miejsce.

Kinga Salwa w konkurencji kata seniorów zdobyła srebrny medal. Jakub Filipek i Emilia Wilk dzielnie walczyli w konkurencji semi-contact. Jednak trafili na dobrze dysponowanych w tym dniu przeciwników. Pomimo ich wielkich starań nie udało im się zdobyć medali. Oboje zajęli 4 miejsca.

Gratulacje dla wszystkich startujących zawodników. 👏👌👊