Podsumowanie zawodów – VIII Puchar Polski w Ju-jitsu Karate PFB

W ostatni weekend listopada Tyczyn gościł 18 zespołów z różnych części Polski, aby rozegrać kolejny, bo już 8 turniej w Ju-Jitsu i Karate. Gości przywitał gospodarz Miasta Gminy Tyczyna Burmistrz Janusz Skotnicki. W zawodach uczestniczyło 210 zawodników, którzy podjęli walkę w konkurencjach od U8 do U18, a nawet została rozegrana dodatkowa konkurencja Masters – dla stopni mistrzowskich w kata z bronią/ Generalnie najliczniejszą grupę uczestników turnieju stanowili młodociani zawodnicy.

Walki toczyły się od rana do późnych godzin popołudniowych na 4 matach jednocześnie w ne-wazie, fightingu, semi-contakcie, duo-systemie oraz kata.
Najlepsi zawodnicy, którzy wywalczyli po 2 złote medale zostali nagrodzeni pięknymi pucharami. Z Tyczyna puchar otrzymały: Patryk Ziaja U 10, Jakub Nicpoń U10, Milena Sitek U12 i Izabela Szlęk U15. Puchar z sekcji Rzeszów wywalczyli: Szymon Staszkiewicz U15 i Nikodem Ślemp U8. W najbardziej pokazowej konkurencji turnieju – duo-system Ju-Jitsu złoty medal zdobyła nasza dwójka: Izabela Szlęk i Judyta Szafran z sekcji Tyczyn. Obecnie jest to jedma z najlepszych dwójek w Polsce w U15.

W sumie klub nasz zdobył 32 złote medale plasując się ostatecznie na I miejscu w klasyfikacji drużynowej.

„Armmagedon” Strzyżów jako najlepszy klub w Polsce w Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu, tym razem zajął II miejsce z 24 złotymi krążkami.
III miejsce przypadło „Wojownikowi” Tychy z 22 złotymi medalami.

Wszystkim zawodnikom gorąco gratulujemy!!!.

Zarząd KSJJK w Rzeszowie dziękuje Panu Burmistrzowi za wsparcie, życzliwość i obecność na turnieju.