Puchar Polski PZJJ- Kraków 2019

13 kwietnia br. w Krakowie odbył się II Puchar Polski PZJJ, w którym wzięli udział najlepsi zawodnicy Klubu Sportowego Ju-jitsu Karate, z Chmielnika, Rzeszowa i Tyczyna. Na turniej kwalifikacyjny do kadry zjechało ponad 460 zawodników z kilkudziesięciu klubów z Polski.
Nasz klub reprezentowało kilkunastu zawodników startujących w kategoriach U12, U15 i U18, w walkach fighting i ne-waza oraz jedna para w duo-systemie.

Największy sukces w kat. U12 odniosła Milena Sitek z sekcji Tyczyn zdobywając po zaciętych walkach dwa medale, złoty i srebrny; jako jedyna zdołała wywalczyć złoty medal w drużynie.
Oprócz tego dwójka w duo-systemie w U15 Judyta Szafran i Izabela Szlęk z Tyczyna o „włos” (różnicą 1 punktu) uległa drużynie z Mysłowic, zajmując drugie miejsce.

Emilia Wilk i Aleksandra Sowa z sekcji Tyczyn tym razem obie stanęły na trzecim miejscu podium z brązowymi medalami.
Miłym zaskoczeniem dla naszego teamu był występ Agaty Dral z Chmielnika w kat. U18, która w pięknym stylu w kilka sekund wygrała swoją półfinałową walkę i przedostała się do finału ale potem uległa swojej przeciwniczce z Sosnowca.

Medal srebrny przypadł również w udziale Adriannie Kmiotek z Chmielnika w kat. U12 .
Pozostali zawodnicy z dwoma lub trzema wygranymi walkami uplasowali się na dalszych miejscach podium.
Jak na tak wysoki poziom zawodów, kilka medali, które zdobyli nasi młodociani zawodnicy należy uznać za dobry wynik. Przed nami jeszcze 1 czerwca międzynarodowy turniej Silesia Open w Katowicach.