5 złotych medali z Pucharu Europy Kong Sao dla Klubu Sportowego Ju-jitsu Karate

27 października całą sobotę dzielnie walczyliśmy o cenne pozycje medalowe dla klubu w turnieju międzynarodowym Kong Sao w Mikołowie. Prawie 200 zawodników z 6 państw podjęło walkę o złote, srebrne i brązowe krążki. Z naszego kilkunastoosobowego teamu udało się pięciu zawodnikom, 5 krotnie stanąć na najwyższym miejscu podium z najcenniejszym medalem.

Rozpoczęły dzielnie nasze seniorki w synchro kata: Kinga Salwa, Natalia Południak i Katarzyna Lisowicz. Po półfinałowej walce z 5 innymi zespołami z Ukrainy, Niemiec, Węgier i Słowacji z najlepszym wynikiem weszliśmy do finału i z 4 najlepszych zespołów prowadzenia nie oddaliśmy już do końca rozgrywek – mieliśmy pierwsze złoto na swoim koncie. Potem indywidualnie w kata i kata z bronią Kasia Lisowicz jeszcze dwukrotnie nie dała się pokonać przez swoje międzynarodowe rywalki. Złote seniorki dały dobry przykład najmłodszym w jakim stylu powinniśmy tego dnia walczyć o medale.

Po południu przyszły walki semi kontaktowe i grapplingowe. W kategorii najmłodszych wojowników 8 letni Dawid Kmiotek z Chmielnika po dwóch ciężkich i wygranych walkach zdołał stanąć na I miejscu podium, a jego kolega klubowy raptem 6 letni Nikodem Ślemp z Rzeszowa musiał zadowolić się II pozycją medalową.

Starsze koleżanki 9 letnia Emilka Wilk z Tyczyna w pięknym stylu po trzech wygranych walkach zajęła I miejsce,a jej koleżanka 8 letnia Adrianna Kmiotek z Chmielnika musiała zadowolić się tylko brązowym medalem.

Mieliśmy już 5 złotych medali, ale dalej poszło nie tak rewelacyjnie ale w sumie nie najgorzej. Ze srebrnego medalu cieszyła się Aleksandra Sowa z Tyczyna po bardzo wyczerpującej i ostatecznie przegranej walce finałowej z dwa lata starszą od siebie rywalką.

Michał Kmiotek z Chmielnika oraz Kacper Ostrowski z Rzeszowa w semi konatakcie i grapplingu po przegranej walce z bardzo dobrymi zawodnikiem z Ukrainy również pogodzili się dwukrotnie z drugą lokatą tego turnieju.

W sumie 10 medali zdobytych jest całkiem niezłym dorobkiem jak na tak mocną międzynarodową obsadę tego corocznego otwartego turnieju Kong Sao. Wszystkim gorąco gratulujemy!

Kinga Salwa, Katarzyna Lisowicz, Natalia Południak